Szeged, 1921, Engel Lajos Kiadó (Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat, Szeged), 141 p. + [3] p.
Szerző által aláírt példány. Első, számozott, bibliofil kiadás. Könyes könyv. Írta: Móra Ferenc.
A címlapon a szerző, Móra Ferenc tollal beírt aláírása látható.
"Ez a könyv 400 számozott, a szerző névaláírásával ellátott példányban készült merített papíron, Sebestyén Károly könyvdíszeivel. Nyomtatta az Engel Lajos Kiadócég megbízásából a Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Szegeden 1920. decemberében." Ez a 85. számú példány.
A kötet borítófedelét Sebestyén Károly tervezte. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A colofon oldalon feltüntetettől eltérően a borítófedélen az 1921-es évszám szerepel.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, körbevágatlan, színes keretes belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, növénymintás, restaurált, kiadói borítófedélben, utólagosan készített, mintás védődobozban.
"Móra Ferenc Könyes könyve finom asszociációival, népies rímjeivel üde színfolt a magyar líra virágoskertjében." - fogalmaz a verseskötetről Vas István költő, műfordító.
A szerző, Móra Ferenc (Kiskunfélegyháza, 1879. július 19. – Szeged, 1934. február 8.) író, újságíró, muzeológus, régész. A Budapesti Egyetem földrajz-természetrajz szakán végzett. Felsőlövői segédtanár, a "Szegedi Napló" munkatársa, majd főszerkesztője, a Somogyi-Könyvtár és a Közművelődési Palota tisztviselője, könyvtárosa volt. Elvégezte a Múzeumok és Könyvtárak Országos Főfelügyelősége által szervezett régészeti tanfolyamot. Később Múzeum igazgató, ezt követően a "Szeged" Szabadkőműves Páholy tagja és tisztségviselője lett. Ezenkívül a "Délmagyarország" publicistájaként, tárcaírójaként, a "Világ" c. liberális napilap munkatársaként, a "Magyar Hírlap" főmunkatársaként is tevékenykedett.
Menyasszonyomnak.
Édes galambom, jut-e még eszedbe
Az a mosolygós nyári alkonyat,
Amikor szép fejed szivemre hajtva,
Elárulád te titkos álmodat?
ÖT éve már s im én...
Menyasszonyomnak.
Elárulád te titkos álmodat?
ÖT éve már s im én eljöttem érted
A régi szóval lázas ajkamon
Te álmodod-e még a régi álmot,
Eljössz-e hozzám, édes angyalom?