Móra Ferenc: Könyes könyv (aláírt, számozott példány)

Móra Ferenc versei

Móra Ferenc
Engel Lajos Kiadó (Szeged) ,
Kiadói varrott papírkötés , 141 oldal
Méret: 23 cm x 19 cm
2023-05-28 20:00

Szeged, 1921, Engel Lajos Kiadó (Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat, Szeged), 141 p. + [3] p.

Szerző által aláírt példány. Első, számozott, bibliofil kiadás. Könyes könyv. Írta: Móra Ferenc.
A címlapon a szerző, Móra Ferenc tollal beírt aláírása látható.
"Ez a könyv 400 számozott, a szerző névaláírásával ellátott példányban készült merített papíron, Sebestyén Károly könyvdíszeivel. Nyomtatta az Engel Lajos Kiadócég megbízásából a Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Szegeden 1920. decemberében." Ez a 85. számú példány.
A kötet borítófedelét Sebestyén Károly tervezte. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A colofon oldalon feltüntetettől eltérően a borítófedélen az 1921-es évszám szerepel.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, körbevágatlan, színes keretes belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, növénymintás, restaurált, kiadói borítófedélben, utólagosan készített, mintás védődobozban.
"Móra Ferenc Könyes könyve finom asszociációival, népies rímjeivel üde színfolt a magyar líra virágoskertjében." - fogalmaz a verseskötetről Vas István költő, műfordító.
A szerző, Móra Ferenc (Kiskunfélegyháza, 1879. július 19. – Szeged, 1934. február 8.) író, újságíró, muzeológus, régész. A Budapesti Egyetem földrajz-természetrajz szakán végzett. Felsőlövői segédtanár, a "Szegedi Napló" munkatársa, majd főszerkesztője, a Somogyi-Könyvtár és a Közművelődési Palota tisztviselője, könyvtárosa volt. Elvégezte a Múzeumok és Könyvtárak Országos Főfelügyelősége által szervezett régészeti tanfolyamot. Később Múzeum igazgató, ezt követően a "Szeged" Szabadkőműves Páholy tagja és tisztségviselője lett. Ezenkívül a "Délmagyarország" publicistájaként, tárcaírójaként, a "Világ" c. liberális napilap munkatársaként, a "Magyar Hírlap" főmunkatársaként is tevékenykedett.

Részlet a könyvből: Menyasszonyomnak. Édes galambom, jut-e még eszedbe Az a mosolygós nyári alkonyat, Amikor szép fejed szivemre hajtva, Elárulád te titkos álmodat? ÖT éve már s im én... Tovább

Részlet a könyvből: Menyasszonyomnak. Édes galambom, jut-e még eszedbe Az a mosolygós nyári alkonyat, Amikor szép fejed szivemre hajtva, Elárulád te titkos álmodat? ÖT éve már s im én eljöttem érted A régi szóval lázas ajkamon Te álmodod-e még a régi álmot, Eljössz-e hozzám, édes angyalom? Vissza

Mi hárman
Menyasszonyomnak (1902)5
Levél az öregeknek (1903)7
Altató (1903)12
Nem baj (1905)13
Vándormadarak (1905)14
Az ég (1906)16
A gyöngyvirágos csésze (1906)17
Évfordulón (1909)18
Ballada (1909)20
Kis lányom őrzőangyala (1909)22
Szőlőuton (1909)23
Panka imádkozik (1910)25
Anya (1910)26
Este (1910)28
Látomás (1911)29
November-est (1911)31
Pillangós papucsok (1911)32
Sétálni megy Panka (1912)33
Anyuka beteg (1913)34
Temetés után (1913)35
Apám (1914)36
Egy régi, régi irka-lap (1918)37
Önarckép (1919)39
Körülöttünk
Két egytestvér (1896)42
Hajnali dal (1900)42
Aeterna solitudo (1905)43
Éj van... (1905)45
Van minden szívnek.. (1905)46
Rózsák mellé (1906)47
Szeresd a gyermeket! (1907)48
A szeretet az élet (1907)49
Virág a sivatagban (1907)50
Galambok a tarlón (1907)51
Meghalt egy vén leány (1907)53
Jól teszem-e, rosszul teszem-e... (1908)56
Pusztuló kert (1909)57
Amikor a földön (1910)58
Dankó köszöntése (1912)59
Gyepes tanyaudvar (1912)61
A szív (1912)62
Szeretem én nagyon... (1913)63
Lajkó (1913)64
Janika kútja (1913)66
Túl a jegenyéken (1913)68
Pósa Lajos sírjára (1916)69
Tömörkény (1918)72
Történetek
A föld (1900)91
A macska (1906)94
Omár (1904)99
A mamuta-madár (1908)104
Aranyszöggel... (1912)106
A didergő király (1912)107
Kisforró Zsuzsánna (1916)111
A rettenetes évekből
Üzenet haza (1914)119
Az árvák beszélnek (1915)121
Fametszet (1915)124
Esti imádság (1916)126
Hőfer (1916)128
Mikor elmentek129
Szerelmes levél (1917)131
A hadiárva (1917)133
Húsvét (1917)137
Pieta (1918)139
Királyné-köszöntő (1918)141
(1918)143
Mostanában (1919)144
Az első pille (1919)146
Kenyérért való imádság (1919)149
Legenda (1920)151
Számvetés (1920)153
146

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
200.100 Ft Licitek száma: 0