Móra Ferenc: Könyes könyv (aláírt, számozott példány)

Móra Ferenc versei

Móra Ferenc
Engel Lajos Könyvnyomdája (Szeged) ,
Kiadói varrott papírkötés , 141 oldal
Méret: 23 cm x 19 cm
2024-10-13 20:00

Szeged, 1921, Engel Lajos Kiadó (Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat, Szeged), 141 p. + [3] p.

Szerző által aláírt példány. Első, számozott, bibliofil kiadás. Könyes könyv. Írta: Móra Ferenc.
A címlapon a szerző, Móra Ferenc tollal beírt aláírása látható.
"Ez a könyv 400 számozott, a szerző névaláírásával ellátott példányban készült merített papíron, Sebestyén Károly könyvdíszeivel. Nyomtatta az Engel Lajos Kiadócég megbízásából a Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Szegeden 1920. decemberében." Ez a 18. kézzel számozott példány.
A kötet borítófedelét Sebestyén Károly tervezte. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A colofon oldalon feltüntetettől eltérően a borítófedélen az 1921-es évszám szerepel.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel, hátlappal és könyvgerinccel, körbevágatlan, színes keretes belívekkel, hiánytalan állapotban, feliratos, növénymintás, sérült, hiányos, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Móra Ferenc (Kiskunfélegyháza, 1879. július 19. – Szeged, 1934. február 8.) író, újságíró, muzeológus, régész. A Budapesti Egyetem földrajz-természetrajz szakán végzett. Felsőlövői segédtanár, a "Szegedi Napló" munkatársa, majd főszerkesztője, a Somogyi-Könyvtár és a Közművelődési Palota tisztviselője, könyvtárosa volt. Elvégezte a Múzeumok és Könyvtárak Országos Főfelügyelősége által szervezett régészeti tanfolyamot. Később Múzeum igazgató, ezt követően a "Szeged" Szabadkőműves Páholy tagja és tisztségviselője lett. A "Délmagyarország" publicistájaként, tárcaírójaként, a "Világ" c. liberális napilap munkatársaként, a "Magyar Hírlap" főmunkatársaként is tevékenykedett. "Móra Ferenc Könyes könyve finom asszociációival, népies rímjeivel üde színfolt a magyar líra virágoskertjében." - fogalmaz a verseskötetről Vas István költő, műfordító.

Mi hárman
Menyasszonyomnak (1902)9
Levél az öregeknek (1903)12
Altató (1903)17
Nem baj (1905)18
Vándormadarak (1905)19
Az ég (1906)21
A gyöngyvirágos csésze (1906)22
Évfordulón (1909)24
Ballada (1909)26
Kis lányom őrzőangyala (1909)29
Szőlőuton (1909)31
Panka imádkozik (1910)34
Anya (1910)35
Este (1910)37
Látomás (1911)39
November-est (1911)41
Pillangós papucsok (1911)43
Sétálni megy Panka (1912)44
Anyuka beteg (1913)45
Temetés után (1913)46
Apám (1914)47
Egy régi, régi irka-lap (1918)48
Önarckép (1919)50
Körülöttünk
Két egytestvér (1896)55
Hajnali dal (1900)56
Aeterna solitudo (1905)57
Éj van... (1905)59
Van minden szívnek.. (1905)60
Rózsák mellé (1906)61
Szeresd a gyermeket! (1907)62
A szeretet az élet (1907)64
Virág a sivatagban (1907)65
Galambok a tarlón (1907)67
Meghalt egy vén leány (1907)69
Jól teszem-e, rosszul teszem-e... (1908)72
Pusztuló kert (1909)74
Amikor a földön (1910)76
Dankó köszöntése (1912)77
Gyepes tanyaudvar (1912)80
A szív (1912)81
Szeretem én nagyon... (1913)82
Lajkó (1913)83
Janika kútja (1913)85
Túl a jegenyéken (1913)87
Pósa Lajos sírjára (1916)88
Tömörkény (1918)91
Történetek
A föld (1900)97
A macska (1906)100
Aranyszöggel... (1912)105
A didergő király (1912)106
Kisforró Zsuzsánna (1916)110
A rettenetes évekből
Üzenet haza (1914)117
Az árvák beszélnek (1915)119
Fametszet (1915)122
Esti imádság (1916)124
Hőfer (1916)126
Szerelmes levél (1917)127
A hadiárva (1917)129
Pieta (1918)133
Királyné-köszöntő (1918)135
(1918)137
Mostanában (1919)138
Számvetés (1920)140
148

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
41.200 Ft Licitek száma: 41