Aukciós tétel adatai
Budapest, 1963, Sport (Kossuth Nyomda, Bp.), 223 p. + [16] t.: ill.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Grosics Gyula által aláírt példány. Első kiadás. A Színes Sportkönyvtár sorozatban, számjelzés nélkül megjelent mű.
Így láttam a kapuból. Grosics Gyula feljegyzései alapján írta: Maros László.
A kötet címlapján az Aranycsapat legendás kapusa, Grosics Gyula tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
A védőborítót Radics Vilmos tervezte. Tizenhat képtáblán számos fekete-fehér, feliratos fényképpel illusztrált, valamint Barcs Sándor előszavával kiegészített, tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Kossuth Nyomda, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, illusztrált címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, színes, feliratos, Grosics Gyula fekete-fehér fotójával illusztrált, fülszöveggel kiegészített, kiadói borítófedélben (a szélein apróbb sérülésekkel).
A kötet aláírója Grosics Gyula (Dorog, 1926. február 4. – Budapest, 2014. június 13.), a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett magyar labdarúgó, az Aranycsapat "Fekete párduc" becenevet viselő kapusa. 1947 és 1962 között 86 alkalommal szerepelt a válogatottban. Játszott a később legendássá vált 1953-as, Anglia elleni, 6:3-ra végződő mérkőzésen és az 1952-es helsinki olimpián is, ahol a magyar csapat aranyérmet nyert.
Előszó
Hát itt tartunk... Előszót kell írni Gyula könyvéhez. A nagy kapus visszavonult. Nem áll be többé a három léc határolta varázslatos előtérbe, nem látjuk finom mozdulatait, könnyed kifutásait,...
Tovább
Előszó
Hát itt tartunk... Előszót kell írni Gyula könyvéhez. A nagy kapus visszavonult. Nem áll be többé a három léc határolta varázslatos előtérbe, nem látjuk finom mozdulatait, könnyed kifutásait, frappánsan ható, nagy védéseit. És nem fog el többé a jóleső biztonságérzet, amikor kijön a válogatott csapat s Gyulát ott látom a fiúk között. Grosics Gyula abbahagyta a játékot.
És - kedves olvasó - mondjuk meg egymásnak őszintén, ez nem pusztán magánügy és még csak nem is egyedül a magyar labdarúgás ügye. Ez valamennyiünk ügye. A mi számunkra is lezárult egy korszak. Mi felettünk is egy korszakot fordult az idő. Mi is eltemettünk másfél évtizedet. S az ember életében nincs túlságosan sok másfél évtized.
Gyula távozása az én személyes ügyem is.
Vissza