Budapest, 1991, Relaxa Magyar-Német Innovációs Kft. (Borsodi Nyomda, Miskolc), 285 p. + [2] p.
Teller Ede által aláírt példány. Első kiadás. A biztonság bizonytalansága. Az atomkor - fél évszázad múltán. Írták: Teller Ede és Zeley László.
A címlapon Teller Ede atomfizikus tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Nyomtatta a Borsodi Nyomda, Miskolcon.
Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány feliratos, színes, illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, színes fotóval illusztrált hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
"A kötet [...] Teller Ede, a világhírű magyar származású amerikai atomfizikus életét, életművét, természetfilozófiáját, valamint az életről alkotott felfogását és politikai nézeteit mutatja be." (Iskolakultúra, 1992/17-18. sz., 74.)
A kötet aláírója Teller Ede (Budapest, 1908. január 15. – Stanford, Kalifornia, 2003. szeptember 9.) magyar származású amerikai atomfizikus, „a hidrogénbomba atyja”. Budapesten, majd Németországban végzett tanulmányai és kutatásai után 1934-ben az USA-ba emigrált, ahol többek között magfizikával foglalkozott, majd a második világháború idején Szilárd Leóval együtt részt vett a Manhattan terv néven ismert, atomfegyver kifejlesztését célzó amerikai projektben. Kutatásait a világháború után is folytatta, ennek eredményeként, 1952-ben hajtották végre az első sikeres hidrogénbomba-kísérletet. Kennedy elnök 1962-ben Enrico Fermi-díjjal tüntette ki a kémia és a fizika terén elért eredményei, a termonukleáris kutatásban játszott vezető szerepe és a nemzetbiztonság erősítése terén végzett munkájának elismeréseként. 1990 után többször is járt Magyarországon. 1994-ben Magyar Köztársasági Érdemrenddel tüntették ki, 1997-ben megkapta az akkor elsőként kiosztott Magyarság Hírnevéért kitüntetést, később az első Corvin-lánc-birtokosok egyike lett.
....Tudni, hogy nincs cél,
tudni, hogy nincs Isten,
Félni, hogy talán
még igazság sincsen.
Tudni: az ész rövid,
az akarat gyenge,
hogy rá vagyok bízva a vak véletlenre.
És makacs reménnyel
mégis, mégis
hinni, hogy amit csinálok,
az nem lehet semmi....
Teller Ede