Biedermeier borostyánsárga üveg pohár 19. század közepe

Méret: 14 cm x 8 cm
2023-05-07 20:00

14 x 8 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott, valamint többfajta technikával csiszolt és gravírozott biedermeier stílusú, mézsárga színű üveg pohár. A több részből álló tagoltság és az igényes kivitelezés, valamint a felső részen látható gravírozással készült ábra, amelyen házsor látható és amely alatt a következő szöveg olvasható " Milchhalle - Tejcsarnok " teszik egyedivé ezt a múlt századi díszüveg poharat. A biedermeier korszak idején (1820-1860) a csiszolt, vésett, gazdagon megmunkált vastag falú kristálypoharak, néha festéssel és aranyozással is díszítve nagy sikert arattak. A biedermeier enteriőrök látványos díszei voltak a tarka, változatos emlékpoharak, palackos fürdőkúra ivókészletek.
011

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
36.000 Ft Licitek száma: 1