Mythologie élémentaire, a l'usage des écoles et pensions

Alapvető mitológia, iskolák és kollégiumok használatára

Chez Le Prieur (Párizs) ,
Korabeli bőrkötés , 288 oldal
Nyelv: Francia
Méret: 17 cm x 10 cm
2022-12-18 20:00

Paris, 1806, Chez Le Prieur (De l'Imprimerie de B. Imbert), VIII p. + 9-288 p. + [16] t.: ill.

Mythologie Élémentaire, a l'usage des écoles et pensions. / Alapvető mitológia, iskolák és kollégiumok használatára.
Második, francia nyelvű kiadás. Tizenhat fekete-fehér, feliratos metszettel illusztrált, valamint előszóval és mutatóval kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán ragasztott címke látható.
Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan, mintás, aranyozott keretezéssel ellátott címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, gazdagon díszített, egy helyen sérült könyvgerinccel, színes, mintás előzéklapokkal, az első oldalon tollal beírt számjelzéssel, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet a legismertebb, legalapvetőbb görög és római mitológiai alakokat, valamint a hozzájuk kapcsolódó mítoszokat, mondákat ismerteti az ifjúsággal. Többek között, olyan isteneket és istennőket, mint Venus a kerteknek, a tavasznak és a csírázó, virágzó természetnek pártfogója, Cupido a szerelem római istene, Minerva a békés foglalatosságoknak, mesterségeknek és művészeteknek a védnöke, vagy éppen Mars a háborúnak s különösképp a rómaiak hadi vállalkozásainak égi támogatója.

283

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: