Delphinatis Panstratiae Catholicae, sive controversiarum de religione aversus potificios corpus. / Danielis Chamieri Delphinatis Panstratiae Catholicae, avagy a pápisták elleni vallási viták gyűjteménye. Írta: Daniel Chamier. (öt rész egy kötetben)
- I. De Canone. / A kánonról., [34] p. + 278 p.
- II. De Deo. / Istenről., [30] p. + 451 p.
- III. De Homine. / Az emberről., [42] p. + 610 p.
- IV. De Sacramentis. / A szentségekről., [22] p. + 334 p.
- V. Supplementum tomi quarti De Sacramenti et Tomus quintus de Ecclesia. / Kiegészítés "A szentségekről" c. IV. részhez, valamint az V.: "Az egyházról" c. rész., [14] p. + 214 p.
Második kiadás. Latin nyelvű kötet, néhány héber és görög nyelvű közbevetéssel. A címlapon 1647-ből származó tulajdonosi bejegyzéssel. Az előlapon további egy, tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli bőrkötésben lévő példány vaknyomásos technikával díszített címfedéllel és hátlappal, bordázott könyvgerinccel, hiánytalan, átlagos állapotban. A hátlap sarkai sérültek.
A kötet szerzője
Daniel Charmier (1564–1621) francia hugenotta pap, teológus, a franciaországi protestánsok és katolikus közötti vallásháborúknak véget vető nantes-i ediktum (1598) egyik megfogalmazója.