A Magyar Korona Országainak Összerakható [puzzle] Politikai Térképe (politikai térkép).
Mérték: 1:2.400.000.
Méret: 44 cm x 32 cm.
Tervezte Dr. Kogutowicz Károly, szerkesztette Schuller Fr. Dr., gymn. tan., metszette és nyomta a Magyar Földrajzi Intézet Rt. Budapesten.
A Nagym. Vallás és Közoktatásügyi M. K. miniszterium által 26761/1906. sz. a. nép- és középiskolák használatára engedélyezve (M. Szab. 30404. sz. / külföldi szab. bejelentve).
Komplett jelmagyarázattal, Budapest pályaudvarainak térképével (térképmérték: 1:300.000.), valamint Magyarország és Horvát-Szlavonországok politikai felosztásával kiegészített térkép.
A térképen kívül, a mappa a következőket tartalmazza:
- Magyarázat Magyarország összerakható térképének használatához.
- Melléklet Schuller Fr. Dr. Magyarország összerakható térképéhez Magy. Szab. és D. R. G. M.
- Gyakorlótábla Magyarország földrajzi koordinátáival.
A térképről hiányzik a mércepálcika.
Kiadói félvászon papírmappában lévő példány feliratos címfedéllel, feliratozatlan mappagerinccel, szalagfüles mappafogantyúval, feliratozatlan hátlappal.
A térképet tervezte,
Kogutowitz Károly (Budapest, 1886. február 14. – Ludwigsburg (Württemberg), 1948. szeptember 6.) geográfus, egyetemi tanár, az apja (Kogutowitz Manó) által alapított Magyar Földrajzi Intézet Rt. igazgatója, a szegedi egyetem tanára. Térképkészítőként első nagy sikerét akkor érte el, amikor 1918 őszén Teleki Pál javaslatára Bátky Zsigmond, Littke Aurél és maga Teleki társaságában vállalkozott egy minden addiginál részletesebb néprajzi-etnikai térkép elkészítésére. Az előzetes tervezetekből végül Kogutowitz munkáját fogadták el, aki végül Bátky Zsigmond segítségével készítette el a térkép végleges változatát. Munkássága során számos térképet tervezett, rajzolt és készített Magyarországon részben állami megrendelésre, részben a Magyar Földrajzi Intézet megbízásából, valamint különböző magánkiadások számára.