Vitae Sanctorum I-IV. [Teljes kiadás] (Brixiae (Brescia), 1601)
Szentek élete I-IV./Restae martyrum, confessorum, atque Sanctarum Virginum - Mártírok, hitvallók és szent szüzek életének eseményei
Societatis Brixiensis(Brescia)
Korabeli bőrkötés
, 1.730 oldal
22 cm x 17 cm
Brixiae (Brescia), 1601, Societatis Brixiensis, [28] p. + 450 p. + [6] p. + 424 p. + [12] p. + 449 p. + [6] p. + 352 p. + [6] p.
Vitae Sanctorum I-IV. / Szentek élete I-IV. (A négy kötet egy könyvben teljes!). Res gestae Martyrum, Confessorum, atque Sanctorum Virginum / Mártírok, Hitvallók és Szent Szüzek életének eseményei.
Latin nyelvű kiadás. Néhány fekete-fehér könyvdísszel és iniciáléval díszített kötet. Az egyes kötetek végén az Index Sanctorum a szentek tételes névmutatója található. Az első kötet címlapján tollal beírt Ex-libris, a második és harmadik kötet címlapján tollal beírt tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan, gazdagon díszített, sérült rézcsattal és bőrpánttal ellátott címfedéllel és hátlappal, feliratozatlan, négybordás, könyvgerinccel, színezett lapélekkel, hiánytalan állapotban. Az előzéklapon és a könyv néhány lapján kéziratos bejegyzés olvasható. Az első mű címlapjának hátoldalán pecsét nyoma látható. A könyv utolsó számozott oldalán ragasztott címke található.
A négykötetes, a szentek, hitvallók, mártírok, szent szüzek élet magába foglaló mű az egyház szentjeit az esztendő folyamán megült ünnepeik szerint sorolja: januártól decemberig, így vezetve végig az olvasót az életük példáján keresztül. A könyv ugyanakkor lexikális tudást is közvetít a Szentek életét kutató részére a XVII. század szemlélete szerint.
A négy kötetes szentek, hitvallók, mártírok és szent szüzek életét magába foglaló mű az egyház szentjeit az esztendő folyamán megült ünnepeik szerint sorolja: januártól - decemberig, így vezetve végig az olvasót életük példáján. A könyv ugyanakkor lexikális tudást közvetít a Szentek életét kutatók részére a 17. század szemlélete szerint. Vissza
Leütési ár:
132.100 Ft