Möller István: A Vajda-hunyadi vár építési korai (Zichy Klára grófnőnek dedikált példány)

Möller István
Franklin-Társulat (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés (Gottermayer) , 55 oldal
Méret: 34 cm x 25 cm

Budapest, 1913, Franklin Társulat nyomása, 32 p. + 23 t., ill.

Szerző által dedikált példány. A Vajda-hunyadi vár építési korai. Írta: Möller István a vajda-hunyadi vár építésze.
Az előlapon a szerző, Möller István tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Nagyméltóságu Gróf Hadik Barkóczy Endréné szül. gróf Zichy Klára úrnőnek hódoló tiszteletének jeléül Möller István"
A dedikáció címzettje gróf Zichy Klára (1875–1946), Hadik-Barkóczy Endre politikus felesége, Zichy Eleonóra grófnő húga, nővérével együtt a múlt századelő közismert arisztokrata személyisége és divatikonja.
Különlenyomat a "Magyarország Műemlékei " III. kötetéből.
59 számozott, fekete-fehér szövegképpel és 23 számozott, részben színes képtáblával. A könyvet Gottermayer Nándor Könyvkötői Műintézetében kötötték Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, a Hunyadiak címerével illusztrált, a kötéstábla éle mentén sérült címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hátlapon a kötészet feltüntetésével, színes, márványmintás előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Möller István (1860–1934) építész, 1914 és 1932 között a budapesti József Műegyetem középkori építési tanszékének tanára, az MTA levelező tagja. Nevéhez fűződik a vajdahunyadi vár, a gyulafehérvári székesegyház, a pécsi ókeresztény mauzóleum és a zsámbéki templomrom helyreállítása, valamint az egri minaret restaurálása (1897). Tervei alapján építették a budapesti Árpád-házi Szent Margit-templomot.

Részlet a könyvből: A vajda-hunyadi vár építési korai. Vajda-Hunyad várának ismertetésével, a hatalmas emlék dicső történeti multjának lelkesítő hatása alatt, már sokan foglalkoztak. Ezek az... Tovább

Részlet a könyvből: A vajda-hunyadi vár építési korai. Vajda-Hunyad várának ismertetésével, a hatalmas emlék dicső történeti multjának lelkesítő hatása alatt, már sokan foglalkoztak. Ezek az ismertetések önálló művekben, útikönyvekben és folyóiratokban szép számmal jelentek meg. A vár történetére vonatkozó adatok az eddigi leírásokban nagyobbára megegyezők, a mennyiben azok közvetve, vagy közvetlenül Schmidt Wilhelm , illetőleg dr. Arányi Lajos < A vajda-hunyadi vár írásban és képben, Pozsony, 1867> alapvető forrásművekből származnak. A vár műtörténetére vonatkozó adatok is jórészt az említett forrásművekből erednek, ámde azok ki nem elégytők és az emlék kellő tanulmányozásának hiánya miatt helyreigazításra is szorulnak. Különösen az építési koroknak megállapítása igényel széleskörü, nagy tanulmányozást, a melynél a kutatónak nagyon sok szempontot kell figyelembe vennie. Vissza
284

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
20.100 Ft Licitek száma: 18