Dr. Némedy Gyula költő gépelt verse a szerző dedikációjával és aláírásával (A mellékletben Bordás Ferenc és Nemes Török János alkalmi grafikáival, emblémás borítékban.)

(Szeged) , , Papír , 12 oldal
Méret: 30 cm x 20 cm
2022-10-23 20:00

[Szeged], [1948], Némedy Gyula versei, 6 p. (gépirat) + [3] mell.

Némedy Gyula költő által dedikált és aláírt példány.
Némedy Gyula Két gyermek-"szvit" c., két részből (A karácsonyfa, A Szent és a Halál) álló versének gépirata.
A gépirat utolsó, 6. oldalán Némedy Gyula tollal beírt, jól olvasható aláírása, a 2. oldalon ugyanő dedikációja olvasható: "Szeretettel: Gyula bácsi"
Hat különálló, számozott lapból álló gépirat hajtásnyomokkal, a hajtásoknál kisebb sérülésekkel.

A tételhez tartozó, különálló, egyedi mellékletek:
  • 1. Dr. Némedy Gyula által tollal megcímzett, sérült boríték az Országos Dankó Pista Társaság nyomtatott, illusztrált emblémájával.
  • 2. "Dr. Némedy Gyula és neje szívesen látják."
    Névvel ellátott alkalmi grafika (meghívó) Némedy Gyula tollal beírt, névre szóló autográf ajándékozási bejegyzésével és meghívójával, 12x15 cm-es papírlapon, jó állapotban.
    A grafika ELT 132.82 leltári számon szerepel az Iparművészeti Múzeum Gyűjteményi Adatbázisának online Ex libris gyűjteményében (alkotó: Nemes Török János, készítés ideje: 1939, technika: fametszet).
  • 3. "Húsvéti üdvözlet. Küldi Némedy Gyula Dr. és családja."
    Névvel ellátott alkalmi grafika, alján gépelt szöveggel (A Refté. Sziget tiszteletével és szeretetével.), 11,7x12,4 cm-es papírlapon, jó állapotban.
    A grafika ELT 97.79 leltári számon szerepel az Iparművészeti Múzeum Gyűjteményi Adatbázisának online Ex libris gyűjteményében (alkotó: Bordás Ferenc, készítés ideje: 1938, technika: fametszet).
Némedy Gyula (1881–1949) szegedi ügyvéd, költő, nótaszerző, az Országos Dankó Pista Társaság elnöke, a múlt századelő szegedi irodalmi és kulturális életének ismert alakja, Móra Ferenc barátja.
152

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
8.888 Ft Licitek száma: 16