Somogyváry Gyula, Vitéz: Virágzik a mandula... I-II. (aláírt példány)

Vitéz Somogyváry Gyula (Gyula diák)
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 410 oldal
Méret: 18 cm x 13 cm
2022-10-23 20:00

Budapest, 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Pesti Hírlap Nyomdája), 212 p., 198 p. + [1] p.

Szerző által aláírt kiadói Ex-Libris-szel rendelkező példány. 1937. évi Magyar Könyvnapi kiadás. Virágzik a mandula... I-II. Regény. (Két kötet egy könyvben.) Írta: vitéz Somogyvári Gyula (Gyula diák).
A kötet előzéklapján lévő, nagy méretű, egyszínű, indadíszes, T. S. betűjelzéses, kiadói Ex-Librisen a szerző, vitéz Somogyvári Gyula tollal beírt aláírása látható.
A szerző könyveinek egész oldalas korabeli reklámjával kiegészített kötetet. Nyomtatta a Budapesti Hírlap Nyomdája.
Kiadói egész vászonkötésben lévő példány feliratos, illusztrált címfedéllel, feliratos, elszíneződött könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
A szerző, Vitéz Somogyváry Gyula /írói nevén: Gyula diák/ (Füles, 1895. április 21. – Budapest mellett, 1953. február 12.) író, újságíró, országgyűlési képviselő. Harcolt az első világháborúban, majd 1918 után részt vett az ellenforradalmi szervezkedésekben is. Irredenta verseiért vitézi címet kapott. A két világháború között az MTI vidéki osztályának osztályvezetője, a Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt. irodalmi igazgatója volt. A hangjáték műfajának magyar elnevezője és magyarországi meghonosítója. Történelmi és világháborús regényeket, színműveket is írt. Részt vett a Gömbös-féle Fajvédő Párt, majd az Ébredő Magyarok Egyesületének megalapításában. Náciellenes megnyilvánulásai miatt 1944-ben a németek letartóztatták, és koncentrációs táborba vitték. 1945-ben hazatért, de a kommunista rendszerrel is szembe került. Nyugdíját a Magyar Rádiótól megvonták, személyét elszigetelték. 1950-ben betiltották minden művét, majd budai lakásán az ÁVO letartóztatta, és Kistarcsára internálta. 1953-ban az internálótáborból a fővárosba való szállítás közben, máig sem tisztázott körülmények között hunyt el.

... Furcsa virág a mandulavirág. Sokszor esztendőkig hiába keressük. Lombja, levele hajt a fának, de virágját nem adja ki. Azután egyszerre, valamelyik tavaszon csudát tesz. Annyi a virágja, mint... Tovább

... Furcsa virág a mandulavirág. Sokszor esztendőkig hiába keressük. Lombja, levele hajt a fának, de virágját nem adja ki. Azután egyszerre, valamelyik tavaszon csudát tesz. Annyi a virágja, mint semmiféle más fának. Egyetlen, hatalmas, vidám bokréta az egész fa. furcsa virág a mandulavirág. Ha nem hívja leghangosabb kürtjével a tavasz: nem hajt. De ha kihajt, akkor elsőnek hajt ki minden virágok között. S akkor kihajt olyan korán, mikor más fák, más virágok még csak nem is álmodnak a tavaszról. S azután, egy éjszakán lehull csaknem az egész virágcsoda róla. Egyetlen szélroham leráz róla minden virágot, melynek nem volt rendelése, hogy kössön s teremjen. Alig marad rajta. Vissza
175

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.500 Ft Licitek száma: 44