Gobbi Hilda: Nemzeti Színház 1962-63 (Gobbi Hilda által dedikált példány)

Kiadói tűzött papírkötés , 18 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
2022-10-23 20:00

[Budapest], 1962, Halász Kálmán (Athenaeum Nyomda), 18 p., ill.

Gobbi Hilda által dedikált példány. Nemzeti Színház 1962-63.
A kilencedik oldalon Gobbi Hilda színművésznő tollal beírt dedikációja olvasható: "Szeretettel Gobbi Hilda. 164-262".
Szövegközti, számos, fekete-fehér fényképpel és néhány rajzzal illusztrált füzet. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda Budapesten.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos, mintás, illusztrált címfedéllel, feliratozatlan, kopott könyvgerinccel, a mintás hátlapon a nyomda feltüntetésével, hiánytalan állapotban.
A füzetet dedikálta, Gobbi Hilda (Budapest, 1913. június 6. – Budapest, 1988. július 13.) színművésznő. A putnoki Gazdasági Felső Leánynevelő Intézet tanulója, a Pázmány Péter Tudományegyetem Botanikus Kertjének gyakornoka, az Országos Magyar Királyi Színművészeti Akadémia ösztöndíjas növendéke. A Nemzeti Színház, a József Attila Színház és a Katona József Színház tagja. A háború előtt részt vesz a munkásszínjátszásban, a Vasas Szakszervezet művészestjein és szerepet vállal az ellenállási mozgalomban is. A háború után tevékenyen közreműködött a Nemzeti Színház újjáépítésében és elkötelezett baloldaliként hangsúlyosan részt vesz a közéletben is. Ahogy egy vele készült interjúban vallotta: „Én sohasem voltam »csak« színész. Hiszek abban a sokak által ostobaságnak vélt közhelyben, hogy a színész akarva-akaratlanul mindig politizál. Már csak azért is, mert másfél méterrel magasabban áll a közönségnél, amikor szól hozzá.”

A 125 éves Nemzeti Színház köszönti közönségét Ritka jubileumra, ünnepi évfordulóra készül a Nemzeti Színház. Legendába illő lelkes építő munka után 1837. augusztus 22-én nyitotta meg először... Tovább

A 125 éves Nemzeti Színház köszönti közönségét Ritka jubileumra, ünnepi évfordulóra készül a Nemzeti Színház. Legendába illő lelkes építő munka után 1837. augusztus 22-én nyitotta meg először kapuit. Ez a nap fordulópont volt a magyar színjátszás életében: végre az ország szívében is állandó otthonhoz jutottak a színművészet vándor apostolai. Dicsőségben, sikerekben gazdag korszak következett, amelyet meg-megszakítottak ugyan néha a pangás, sőt a visszaesés évei, de amely egészében mégis az emelkedés, a fejlődés kora volt. Különösen azzá vált a felszabadulás pillanatában, amikor a a színház, amely idáig a kiváltságos rétegek tulajdona volt, az egész népé lett. Színpadát a haladó művészek vették birtokukba, nézőterét pedig a dolgozók tömegei. A megnyitást, a Nemzeti Színház fennállásának fordulóját, a színház csak úgy tudja méltóképpen megünnepelni, ha az egész 1962/63-as évadot ennek az évfordulónak szentei. Ebben a jubliláris évadban olyan műsorral kívánunk a közönség elé lépni, amelyben - a nemzeti Színház klasszikus drámairodalom legkiválóbb művei egyaránt helyet kapnak. A tragédia és a színmű épp gy, mint a vígjáték és a bohózat. Vissza
068

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.344 Ft Licitek száma: 34