Gombos F. Albin: A Szent István korára és a korábbi keresztény-magyar kapcsolatokra vonatkozó középkori hazai és külföldi iratok jegyzéke (Dedikált különlenyomat, 4 oldal hiánnyal.)
Gombos F. Albin
Könyvkötői félbőr kötés
, 45 oldal
31 cm x 23 cm
h. n., [1938], k. n., 597-642 p.
Szerző által dedikált példány. A Szent István korára és a korábbi keresztény-magyar kapcsolatokra vonatkozó középkori hazai és külföldi iratok jegyzéke. Írta: Gombos F. Albin.
A címlapon a szerző, Gombos F. Albin tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Kedves E. barátomnak szeretettel Albin bácsi"
Különlenyomat az Emlékkönyv Szent István Király halálának kilencszázadik évfordulóján c. kiadvány harmadik kötetéből.
Latin nyelvű források listáját közlő bibliográfia. A címlapon ceruzával beírt, régi tulajdonosi bejegyzés és számjelzések, valamint aláhúzások láthatók.
Könyvkötői félbőr kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, új előzéklapokkal, enyhén foltos, javított címlappal, átlagos állapotban. A különlenyomat utolsó négy oldala (643-646 p.) hiányzik.
Gombos F. [Ferenc] Albin (1873–1938) történész, akadémikus, a középkori Magyar Királyság és Európa történetének kutatója, a Középkori Krónikások című könyvsorozat és a Századok c. történelmi folyóirat szerkesztője. Kutatóként úttörő munkát végzett a középkori magyarság és Európa kapcsolatainak vonatkozásában feltárt forrásokkal. Az ennek nyomán kiadott forráskiadványai rendkívül értékesek.
Acta ss. Buldi et Beztriti episcoporum et martyrum (ob. a. 1046), sociorum s. gerardi episcopi Chanadensis in Hunraria, auctore I ohanne de Thurocz. - ˙AA. SS. Ungariae. II. Append p. 61-63.)
Acta...
Acta b. Giselae, uxoris s. Stephani Hungarorum regis, tum abatissae secundae Niderburgensis Pataviae loci (ob. a. 1095). Ex Melchiore Inchofer. - (Aa. SS. Ungariae. II. Append p. 45-47.)