Sorozatcím: | |
Kötetszám: | |
Nyelv: | Magyar |
Méret: | 19 cm x 13 cm |
ISBN: | |
Az én patikám. [Kézirat]
Közel 162 tollal lejegyzett receptet tartalmazó egyedi gyűjtemény. A kötet 96 kézzel számozott oldalból áll, ebből 52 oldalon beírással, valamint az oldalak között 45 színes elválasztólap található.
A kézzel jegyzett címlap tanúsága szerint a "Az én patikám" címmel ellátott gyűjteményt Kiss József 1895 és 1896 táján jegyezte le Maros Újvárott, eredendően 48 levelet (=96 oldat) tartalmazó könyvbe. Ezt későbbi bejegyzéssel "Betegségek és hozajarandók" címmel jegyezik felül, valamint újabb tulajdonosi bejegyzés kerül a címlapra. A címfedélre ragasztott vignetta 1896-os dátumot jegyez; valamint a gyógymódokat egybegyűjtő kézirat néhány oldalas háztartásbéli költségvetési jegyzéket is tartalmaz.
Kiadói kemény papírkötésben lévő jegyzetfüzet kézzel feliratozott, sérült címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, részben foltos belívekkel, átlagos állapotban.
Az én patikám - Betegségek és hozajarandók kézzel írt gyűjteménye a "hasmenés" cím alatt az alábbi gyógykúrát jegyzi:
"Hasmenés sokáig tartó, fájdalmas, esetleg vérzéssel járó; 2-3 marok áfonya egy pohár jó pálinkába, állani 2-3 napig állva. Egy kávéskanálnyi 6 evőkanálnyi borban vagy vízben feloldva. - Jó az áfonyatinktúra is ugyanilyen vegyítékben."
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul. |
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni! |