Budapest, 1964, Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda), 166 p., ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. A tölgyfa levelei. Versek. Írta: Kassák Lajos.
A címlapon a szerző, Kassák Lajos névre szóló dedikációja olvasható: "Kahána Mózesnek régi emlékekkel Kassák Lajos. 1965 II/28".
A dedikáció címzettje, Kahána Mózes (Gyergyóbékás, 1897. november 26. - Budapest, 1974. április 11.) József Attila-díjas erdélyi magyar költő, író. A "Tükör" és a "Ma" c. folyóiratban jelentek meg első versei. Komját Aladárral együtt megalapította az Egység c. folyóiratot, majd 1923-ban megjelent a Mozgalom c. kötete. Később Berlinben és Párizsban élt. 1937-ben visszatérve Romániába, ahol a "Korunk" c. folyóirat munkatársaként tevékenykedett, valamint több műve jelent meg Román nyelven, melyek közül a legjelentősebb a "Hat nap és a hetedik" c. írása volt.
A védőborítót, a kötéstervet és a fekete-fehér, avantgárd illusztrációkat Kassák Lajos készítette. Részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A kötetből hiányzik a hanglemez melléklet. Nyomtatta az Alföldi Nyomda.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány ezüstözött feliratozással és avantgárd illusztrációval ellátott címfedéllel, ezüstözött feliratos, elszíneződött könyvgerinccel, színezett felső lapélekkel, több színnel feliratozott, fülszöveges, sérült, kopott kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Kassák Lajos (Érsekújvár, 1887. március 21. – Budapest, 1967. július 22.) író, költő, műfordító, képzőművész. A "Tett" főszerkesztője, a bécsi "Ma" munkatársa, a Tanácsköztársaság alatt az Írói Direktórium tagja, valamint avantgárd szellemű folyóiratok szerkesztője volt. Majd az "Új Idők" és az "Alkotás" szerkesztőjeként tevékenykedett és a "Libertas" Szabadkőműves Páholy tagja lett. Később az SZDP Művészeti Bizottságának elnöki tisztségét töltötte be. 1948 januárjától országgyűlési képviselő volt. Nyitott, demokratikus művészeteszményben hitt. Egy nemzetközi költői nyelv kialakítására törekedett, amit több művészeti irányból közelített meg (avantgárd, expresszionizmus, futurizmus, dadaizmus, szürrealizmus, konstruktivizmus). Kassák Lajos a magyar avantgárd kitörölhetetlen, hatalmas, sokszínű alakja. Univerzális költészete és annak egyéni kifejezésmódja a magyar líra megújítójává avatta a szerzőt. Kassák jelen verseskötetében meglepő hasonlatokkal és kifinomult költői képekben beszél önismeretről, emberségről, születésről, elmúlásról.