Sidebottom, Harry: Róma harcosa 1.

Tűz keleten

Harry Sidebottom
Békési József
Tóthné Vágó Tímea
Gold Book Kft. (Debrecen) ,
Fűzött kemény papírkötés , 346 oldal
Sorozatcím: Róma harcosa
Kötetszám: 1
Méret: 24 cm x 16 cm
ISBN: 978-963-426-177-3
2022-01-23 20:00

Szép állapotú példány.

"A háborő maga a pokol..."

I. sz. 255-ben járunk. A római imperium válságba süllyed, fennhatóságát és hatalmát minden határa mentén megkérdőjelezik. A legnagyobb fenyegetés keleten,... Tovább

"A háborő maga a pokol..."

I. sz. 255-ben járunk. A római imperium válságba süllyed, fennhatóságát és hatalmát minden határa mentén megkérdőjelezik. A legnagyobb fenyegetés keleten, Perzsiában leselkedik, ahol a Szasszanida Birodalom növekvő ereje egyre komolyabb veszélyt jelent a birodalomra. Ott fekszik a távoli és elszigetelt Arete városa a pusztaság közepén, s az elkerülhetetlen támadást várja.

Egyetlen embert küldenek, hogy megszervezze és vezesse a magányos város védelmét, egyetlen embert, hogy megerősítse a római hatalom valaha félelmetes jelképének omladozó falait, egy embert, akinek a neve egyet jelent a háborúval. Ballistának egyedül kell összegyűjtenie a csapatokat, s minden bátorságát, hogy feltartóztassa a leghatalmasabb ellenséget, mely valaha is szembeszállt az imperiummal.

Epikus dráma birodalmakról, hősökről, árulásról, bátorságról és mindenekfelett a brutális, véres háborúról. Vissza

Térképek
A Concordia útja és a dux ripae utazása8
Arete városa10
Előszó (i. sz. 238 nyara)15
I. rész: Navigatio (i. sz. 255 ősze)21
II. rész: Praeparatio (i. sz. 255/256 tele)83
III. rész: Obsessio (i. sz. 256 tavasza-ősze)175
Függelék
Történelmi utószó329
Szómagyarázat337
Római császárok az i. sz. III. század első felében343
Szereplők344
346

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
16.000 Ft Licitek száma: 23