Karácsonyi János, Dr.: A magyar nemzet őstörténete 896-ig

Dr. Karácsonyi János
Szent László Nyomda Részvény-Társaság Műnyomdája (Nagyvárad) ,
Későbbi félvászon kötés , 100 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm

Oradea-Mare, 1924, k. n. (Szent László Nyomda Rt. Műnyomdája, Nagyvárad), 100 p. + 3 térk (fekete-fehér)

Első kiadás. A magyar nemzet őstörténete 896-ig. Írta: Dr. Karácsony János a MTA rendes tagja.
Szerzői előszóval, csillagozott lábjegyzetekkel, jegyzetlistával ellátott, három fekete-fehér, színes feliratozással jelölt, kihajtható, vonatkozó térképpel kiegészített kötet.
I. térkép: A magyarok elhelyezkedése a Kr. u. I. században.
II. térkép: A magyarok hazája Kr. u. 600. évben.
III. térkép: A magyarok elhelyezkedése 863-896 között.
Későbbi félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, színes, márványmintás fed- és hátlappal, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta előzéklapokkal, részben ceruzával aláhúzott, jegyzetelt belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Dr. Karácsonyi János (Gyula, 1858. december 15. – Nagyvárad, 1929. január 1.) magyar történész, szentszéki bíró, vovádriai címzetes püspök, nagyváradi nagyprépost, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja. Római katolikus teológiai tanulmányait Budapesten végezte. 1882-ben szentelték pappá. A nagyváradi püspöki líceum egyháztörténet és egyházjog tanára. A Magyar Tudományos Akadémia levelező, majd rendes tagja. 1904–45-ben a budapesti egyetem hittudományi karának kiemelt tanára, nagyváradi őrkanonok, vovádriai címzetes püspök, nagyváradi nagyprépost, az Erdélyi Katolikus Akadémia alapszabályának összeállítója, a Kemény Zsigmond Társaság tagja. A "Századok" történelmi szakfolyóirat munkatársa. Tárgyilagos oknyomozással szólt hozzá a magyar és székely eredetkérdés, a honfoglalás, a nemzetségek problémájához vagy középkori okleveleink forráskritikájához, az Árpád-házi királyok birtokviszonyaihoz; a történelmi személyiségek közül Géza fejedelemről, I. István és I. László, valamint Kun László magyar királyokról, az árgyesi püspökség történetéről, Hunyadi Jánosról és II. Rákóczi Ferencről értekezett. Ő döntötte meg véglegesen a Szilveszter-bulla hitelességét.

42 évi kutatás, olvasgatás, írogatás után fogok a magyar nemzet történetének megírásához 64 éves koromban. Befejezem-e? nem tudom. Egyet tudok. Azt, hogy Isten dicsőségére, embertársaim javára... Tovább

42 évi kutatás, olvasgatás, írogatás után fogok a magyar nemzet történetének megírásához 64 éves koromban. Befejezem-e? nem tudom. Egyet tudok. Azt, hogy Isten dicsőségére, embertársaim javára akarom előadni, a mit annyi tanulás után valónak, igaznak találtam! Köszönetet mondok mindazoknak, a kik a magyar nemzet multjának felderítésében előttem fáradtak. Követem azokat, a kik a a történeti igazságokat jobban megvilágították, de tisztelem és becsülöm azokat is, a kik a nagy homályban, sokszor nemzetünk iránt való nagy szeretetüktől elragadtatva, tévedtek. Tévedéseikből is tanulhatunk! Csak a szántszándékos, pénzért, hírért hazudozó hamisítókat utálom. A hazugságot kerülni, az igazat megmondani! ez legszentebb kötelessége a történetírónak. Ez lebegjen mindig szemem előtt! Vissza

A magyar nemzet honalapítása 897-997-ig
A magyarok bevonúlása új hazájukba5
A magyar törzsökök elhelyezkedése új hazájukba16
A morva- és pannon-szlávok beolvadása a magyar nemzetbe21
A magyar vitézek hadivállalatai Itáliában29
A magyar vitézek hadivállalatai Francziországban37
A magyar vitézek hadivállalatai Németországban41
A magyar vitézek hadivállalatai a keletrómai birodalomban61
A magyar nemzet alkotmánya és belső átalakulása 896-99766
A nyugati kereszténység terjedése a magyarok között75
231

Kikiáltási ár:
7.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
160.000 Ft Licitek száma: 72