Ezüst György: Őszi erdő - akril, tempera, arany, karton 45 cm x 34,5 cm
Jelezve jobbra lent: Ezüst, akril, tempera, arany, karton (kasírozva), keretben 61 cm x 51 cm.
A kép mérete keret nélkül 45 cm x 34,5 cm.
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő és grafikus. Az egri Pedagógiai Főiskolán végzett Jakuba János növendékeként. 1966-71 között a budapesti Képzőművészeti Főiskola kurzusait látogatta. Több európai országban járt tanulmányúton (Olaszország, Párizs). Eleinte Békéscsabán tanított, 1971-től Budapesten él. 1961-ben a pedagógusok bajai művésztelepén, 1970-ben az écskai művésztelepen működött. 1959-től kiállító művész. Egyéni (Csók Galéria, Mednyánszky Terem, Békéscsaba, Debrecen, Székesfehérvár, Szolnok, Keszthely, Hága, Köln, Strasbourg, Helsinki, Merano, Genf, stb.) és kollektív (Budapest, Gyula, Tata, Pozsony, Komárom, Eperjes, Arad, stb.) kiállításokon mutatta be alkotásait. Díjak: Munkácsy-emlékplakett; Szeged város díja; Medgyessy-emlékérem; Nagymaros plakett; HM különdíj; a Békéscsabai városi tanács különdíja; SZOT-díj; az Országos Portrébiennálé bronzdiplomája. Biztos rajztudású és színkultúrájú festő az alföldi festészet szellemiségének folytatója. akár a békési tanyavilágról szól, akár utazásainak állít emléket, avagy lelkiállapotot elemez, a személyes érzelmek vezetik képformálását. Paraszti témájú képeit neorealista felfogásban festi. Urbánus képein több irányzatot, technikát kipróbált (popart elemek, kollázs). Munkáit a Magyar Nemzeti Galéria, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum és a dunaszerdahelyi Magyar Kortárs Galéria őrzi. (Sz. Kürti Katalin adatközlése nyomán, D.F.Zs.: műv. 1970/3, MÉ)