Molnár C. Pál (1894-1984): Itáliai táj - olaj, karton 13 cm x 19,4 cm

Molnár C. Pál
Méret: 13 cm x 19 cm
2020-12-13 20:00

Molnár C. Pál: Itáliai táj - olaj, karton 13 cm x 19,4 cm

Jelezve jobbra lent: MCP, olaj, karton, üveglap mögött, keretben, 46,5 cm x 54 cm.
A kép mérete keret nélkül 13 cm x 19,4 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve:
Festő és grafikus. 1915-1918 között a bp.-i Képzőművészeti Főiskolán tanult, majd Svájcba ment, ahol F. Hodler hatása alá került. Lausanne-ban és Genfben rendezte első kiállításait. Később Párizsban a Louvre-ban régi mesterek festményeit másolta. Budapesten először 1923-ban a Belvederében állított ki. 1927-ben az Ernst Múzeumban rendezett kiállítást. 1928-1931 között a római Collegium Hungaricum ösztöndíjasa volt. 1934-ben az Ernst Múzeumban volt nagy kollektív kiállítása. 1947-től több kisebb gyűjteményes kiállítást rendeztek munkáiból. Számos díjat nyert. 1930-ban a Zichy Mihály grafikai díjat kapta, 1934-ben elnyerte a székesfőváros I. Ferenc József festészeti-díját, 1937-ben Grand Prixt Párizsban. Olaszországban három ízben nyert aranyérmet. Képeinek többsége biblikus tárgyú és aktkompozíció. Később kisméretű tájképeket is festett. Dekoratív, erősen stilizált, neoprimitív festésmód jellemzi, hatott rá az olasz novocento. Az újklasszicizmus egyik legjelentősebb magyar követője. Artisztikus fametszeteivel több könyvet illusztrált. Fametszetei közül legismertebb a Cyrano-sorozat. 1965-ben a Csók Galériában nyílt tárlata, amelyen szürrealista munkáit mutatta be. Alkotásait a MNG-ban, számos európai és amerikai múzeumban őrzik. (ML, Éber)
469

Kikiáltási ár:
80.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
120.000 Ft Licitek száma: 3