Budapest, é. n., Az Athenaeum Rt. kiadása (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 168 p., ill.
Számozott kiadás. Ki látott engem. Írta: Ady Endre.
"Ebből a könyvből az egyszerű kiadáson kívül készült 100 számozott példány finom famentes papíron, félbőrkötésben". Ez a 37. számú példány.
A kötet fekete-fehér illusztrációit Jeges Ernő készítette. Az előlapon fekete-fehér, illusztrált középdísszel, az előlap hátoldalán fekete-fehér, egész oldalas, dúsan mintázott címlapképpel, keretes, növényindás címlappal, szerzői ajánlással, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített verseskötet. A könyvet az Athenaeum Rt. Könyvnyomda nyomtatta Budapesten.
Kiadói kissé kopott, félbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, márványmintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, ötbordás könyvgerinccel, egyszínű mintázott, kiadói előzéklapokkal, néhol enyhén foltos belívekkel, szép, aranymetszésű felső lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője, Diósadi Ady Endre (Érmindszent, 1877. november 22. – Budapest, Terézváros, 1919. január 27.) a huszadik század egyik legjelentősebb magyar költője. A magyar politikai újságírás egyik legnagyobb alakja. A műveltségről, irodalomról írt cikkei a fejlődést, az európaiságot, a haladást képviselik és sürgetik. Költészetének változatos témái az emberi lét szinte minden jelentős területére kiterjednek (szabadság, egyenlőség, hit, nemzet, szerelem, mulandóság, féltés, gyász, születés, halál stb.).
Részlet a kötetből:
Ki látott engem?
Volt nálamnál már haragosabb Élet?
S haragudtam-e vagy csak hitem tévedt?
Szivem vajjon nem szent harang verője?
Vagyok csakugyan dühök keverője?
Kit mutatok s mit kutató szemeknek?
Nem csalom-e azokat, kik szeretnek?
Szeretem-e azokat, kiknek mondom?
Méltán gerjeszt haragot büszke gondom?
Ennen dühöm nem csak piros káprázat?
S azok forrók, kik közelemben fáznak?
Bolond tüzem alágyujt-e sziveknek?
Szeretnék-e, kik szerelmet lihegnek?
Csókos szám miért tör szitokba rögtön?
Nem tenyeremet rejt csak az öklöm?
Pótolnak-e életet élet-morzsák?
Erdemlem-e szánásnak csúnya sorsát?