Révész László: A karosi honfoglalás kori temetők (dedikált példány)

Régészeti adatok a Felső-Tisza-vidék X. századi történetéhez

Révész László
Fodor István
Veres László
Viga Gyula
Kovács László
Révész László
Józsáné Homola Krisztina
Dunai Imre
Kovács László
Mesterházy Károly
Hapák József
Kádas Tibor
Herman Ottó Múzeum-Magyar Nemzeti Múzeum (Miskolc) ,
Kiadói varrott keménykötés , 506 oldal
Sorozatcím: Magyarország honfoglalás kori és kora Árpád-kori sírleletei
Kötetszám: 1
Nyelv: Magyar  Német
Méret: 28 cm x 20 cm
ISBN: 963-7221-74-3
2020-11-22 20:00

Miskolc, 1996, Herman Ottó Múzeum-Magyar Nemzeti Múzeum, 506 p. ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Magyarország honfoglalás kori és kora Árpád-kori sírleletei no 1.
A karosi honfoglalás kori temetők. Régészeti adatok a Felső-Tisza-vidék X. századi történetéhez. Írta: Révész László.
A kötet címlapján a szerző, Révész László névre szóló dedikációja látható: "Sz. F.-nek, köszönettel első könyvem kiadásának támogatásáért, tisztelettel Révész László Bp. 1996. V. 15."
Számos fekete-fehér ábrával illusztrált kötet. A kötet előzéklapján régi tulajdonosi bélyegzés és címke látható.
Kiadói varrott keménykötésben lévő példány illusztrált, feliratozással ellátott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, illusztrált hátlappal, hiánytalan, megkímélt állapotban.
A kötet szerzője: Révész László (Dombóvár, 1960. április 19. –) régész. 1984–1993 között a miskolci Herman Ottó Múzeum régésze, 1993–1994-ben megyei múzeumigazgató-helyettes. 1994–től a Magyar Nemzeti Múzeum régésze, 1995-től főosztályvezető. 1992-1995 között a Miskolci Egyetem Történeti Tanszékének adjunktusa. 1995-2007 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Régészeti Intézetének külső előadója. 2008-tól a Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense.

A karois temetők földrajzi és történeti környezete7
A karosi honfoglalás kori temetők sírleletei13
A karosi temetők leletanyaga39
Lovas sírok, lószerszámok39
Zablák41
Kengyelek43
Nyergek46
Lószerszámdíszek a női sírokból54
Lószerszámdíszek a férfi sírokból67
Ékszerek, ruhadíszek79
Hajkarikák79
Fülbevalók79
Gyöngyök80
Hajfonatkorongok82
Karperecek89
Gyűrűk93
A ruházatra varrt díszítmények94
Veretes csizmák98
Veretes övek, veretes és lemezekkel díszített tarsolyok103
Veretes övek103
Veretes tarsolyok133
Tarsolylemezek144
Fegyverzet153
Íjak153
Íjtegezek154
Nyílcsúcsok168
Nyíltartó tegezek169
Balták175
Szablyák178
Használati eszközök, kerámia185
Érmék187
Temetkezési szokások, hitvilág189
A karosi temetők és a Felső-Tisza-vidék X. századi leletanyaga193
Irodalom211
Képtáblák223
Határon túli helységnevek392
Függelék
Kustár Ágnes: A Karos-eperjesszögi I.-II.-III. honfoglalás kori temetők embertani vizsgálata395
Skultéty Gyula: A Karos-eperjesszögi ásatás II. temetőjének 52. sírjából származó férfi koponyán végzett arcrekonstrukciók457
Vörös István: A karosi honfoglalás kori temetők állatcsontmaradványai461
300

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
51.000 Ft Licitek száma: 42