Jelezve jobbra lent: Conrad Gyula, balra lent: Reggel a Dunán. Háttérben Szentendrével.
Akvarellel színezett rézkarc, papír, üveglap mögött, aranyozott keretben 50 cm x 59,5 cm.
A kép mérete keret (nyomódúc) nélkül: 30 cm x 39 cm.
Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:
Festő és grafikus. 1907-től, mint banktisztviselő kezdett grafikával foglalkozni. Először Vajda Zsigmond festőiskolájában, később Olgyai Viktornál tanult. Fametszeteket, rézkarcokat és kőrajzokat készített. 1918-ban a Nemzeti Szalonban volt gyűjteményes tárlata. Hat színes kőnyomata "Tavasz Rómában" és nyolc rézkarca "Magyar Föld" című mappában jelent meg. Itthon és külföldön több kitüntetésben részesült, több ízben szervezett magyar grafikai kiállításokat külföldön. 1945 után Szentendrén élt. Munkáinak nagy része a Magyar Nemzeti Galériában található. (ML, Éber)
Magyar festők és grafikusok adattára:
Vajda Zsigmond festőiskolájában, majd Olgyai Viktornál tanult. Fametszeteket, rézkarcokat és kőnyomatokat készített. Hat színes litográfiája "Tavasz Rómában", nyolc rézkarca "Magyar Föld" c. mappában jelent meg. Itthon és külföldön számos kitüntetésben részesült. Műveinek nagy része a Magyar Nemzeti Galéria tulajdonában van. - ML