Lorinser Frigyes Vilmos, Dr.: A legnevezetesebb ehető, gyanús és mérges gombák természethű képei tizenkét táblán (12 színes kromolitográfia)

Társulati példány.

Dr. Lorinser Frigyes Vilmos
Renner Adolf
Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat-Hölzel Ede (Bécs-Budapest) ,
Kiadói félvászon, keménytáblás album 12 képtáblával , 12 oldal
Méret: 25 cm x 32 cm
2020-04-26 20:00

Bécs és Budapest, 1877, Hölzel Ede kiadása a Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat segélyével (Hölzel Eduard Nyomda Műintézete, Bécs) 12 t.

Első kiadás. A legnevezetesebb ehető, gyanús és mérges gombák természethű képei tizenkét táblán. A Cs. Kir. Alsó-Ausztriai Országos Közegészségügyi Tanácsának megbízásából összeállította Dr. Lorinser Frigyes Vilmos cs. kir. egészségügyi tanácsos és a Cs. Kir. Wiedeni Kórház igazgatója.
Fordította: Renner Adolf, a Magy. Kir. Tudom. Egyet. növénytani tanársegéde.
Tizenkét számozott képtáblán színes, többképes, számozott, kromolitográf képek láthatók. Minden képtáblán a nyomda (Hölzel Eduard Műintézete Bécsben) feliratozásával.
Kiadói félvászon, keménytáblás album feliratos, keretes címfedéllel, feliratozatlan, vászon könyvgerinccel, hátlapon a Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat kiadványainak tételes jegyzékével, hiánytalan, átlagos állapotban.
Ritka!
A kötet összeállítója, Friedrich Wilhelm Lorinser (Niemes, 1817. február 13. - Bécs, 1895. február 27.) osztrák orvos, botanikus, szakíró. A Bécsi Ortopédiai Intézet alapítója, a Wiedner Kórház igazgatója, a Német Természettudósok és Orvosok Társaságának vezetőségi tagja. 1848-ban Gustav Lorinserrel (testvérével) együtt megírták a téma alapvető nagy művét Németország és Svájc növényvilágáról. 1877-ben összeállította "A legnevezetesebb ehető, gyanús és mérges gombák" színes táblás képes albumát, ami szintén a téma korai alapművének számít.
221

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
60.000 Ft Licitek száma: 13