Bozsó János (1922-1998): Bejárat - olaj, farostlemez 40 cm x 51 cm

Bozsó János
Méret: 40 cm x 51 cm
2020-04-26 20:00

Bozsó János: Bejárat - olaj, farostlemez 40 cm x 51 cm

Jelezve jobbra fent, Bozsó J., olaj, farostlemez, sérült keretben 40 cm x 51 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.:

Festő. A kecskeméti művésztelepen Harczi István festőművész növendéke volt. Tanulmányúton járt számos nyugat- és kelet-európai országban. Kecskeméten élt és dolgozott. Számos itthoni (Magyar Nemzeti Galéria, Szeged, Baja, Kiskunfélegyháza, Tiszakécske, Hatvan, Hódmezővásárhely, stb.) és külhoni (Bécs, Németország, Antwerpen) kiállításon szerepelt. 1948-ban, 1950-ben, 1952-ben, 1958-ban és 1964-ben a kecskeméti múzeumban rendezett sikeres tárlatot. Vérbeli tájképfestő. A klasszikus alföldi festészet legjobb hagyományait ötvözve egyéni festői hangot alakított ki. Számos művészeti díjjal és kitüntetéssel jutalmazták. Többek között 1987-ben Munkácsy-díjat kapott, majd a Munka Érdemrend arany fokozatával ismerték el munkásságát. Elnyerte a Bács-Kiskun megyei művészeti díjat, a Téli Tárlat I. díját. Alkotásai helyet kaptak a Magyar Nemzeti Galériában, a kecskeméti és a hódmezővásárhelyi múzeumokban. (ML, KM, Kiállítási Katalógus, H.I.: Műv. 1964/6, B.T.: Műv.: 1967/12, M.F.: Műv. 1971/2) Vissza
470

Kikiáltási ár:
90.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
131.000 Ft Licitek száma: 13