Szentesi György: Út a kozmoszba (Farkas Bertalan és Magyari Béla által is aláírt példány)

Szentesi György
Dr. Szabó József
Farkas Bertalan
Kemény Barna
Valerij Kubaszov
Kutas Rudolf
Tóth István
Zrínyi Katonai Kiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 160 oldal
Méret: 22 cm x 25 cm
ISBN: 963-326-296-8

Budapest, 1981, Zrínyi Katonai Kiadó kiadása (Kossuth Nyomda, Bp.), 160 p.; ill.

Farkas Bertalan és Magyari Béla űrhajósok által aláírt példány.
Út a kozmoszba. Írta és összeállította: Szentesi György mérnökalezredes.
Az előlapon Farkas Bertalan és Magyari Béla űrhajósok színes filctollal beírt aláírása látható.
Készült az első űrutazás, Jurij Gagarin 1961. április 12.-én lezajlott űrrepülése 20. évfordulójára és az 1980. évi szovjet-magyar közös űrrepülés emlékére. A kötet előszavát Korom Mihály írta. Képszerkesztő: B. Fábri Magda. Könyvterv Kocsis József munkája. Fotók: Farkas Bertalan alezredes, Kemény Barna őrnagy, Valerij Kubászov, Kutas Rudolf őrnagy, Tóth István százados, APN, MTI, TASZSZ. Szövegközti, színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált kötet.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, színes emblémával ellátott címfedéllel, piros feliratos könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, kiadói borítófedél nélkül.
A kötetet aláírta: Farkas Bertalan (Gyulaháza, 1949. augusztus 2. –) az első magyar űrhajós, űrkutató, vadászpilóta. Az Interkozmosz program tagja, a Szovjetunió és a Magyar Népköztársaság Hőse, az Űrhajósok Nemzetközi Szövetségének alapító tagja, valamint Magyari Béla (Kiskunfélegyháza, 1949. augusztus 8. – 2018. április 23.) magyar űrhajós, a Szojuz–36 űrhajó tartalékszemélyzetének tagja

A mű szövegben és képekben bevezeti az érdeklődőket az űrkutatás legizgalmasabb epizódjaiba, ismerteti a világűr meghódításának tudományos eredményeit és annak gyakorlati jelentőségét.
1980.... Tovább

1980. tavaszán minden magyar ember felfokozott érdeklődéssel fogadta a Szojuz-36 űrhajó felbocsátásának hírét, amikor közismertté vált, hogy annak a fedélzetén a kiváló, tapasztalt, szovjet parancsnokkal, Valerij Kubászovval együtt népünk fia, az első magyar űrhajós, Farkas Bertalan is részt vesz a világűr meghódításában. De nem kis jelentőségű népünk számára az sem, hogy ezen az űrhajón magyar tudósok, mérnökök, munkások által létre hozott műszerek és más termékek is voltak, és ezeket eredményesen alkalmazták. Egész Magyarország figyelte az űrhajó startját, az űrállomáshoz kapcsolódás mozzanatait, az űrben végzett munkát és a visszatérést.
Népünk az esemény jelentőségéhez méltó módon fogadta a szovjet társával együtt a magyar kutató űrhajóst, Farkas Bertalant, és a felkészülésben méltó társát, Magyari Bélát. Mindketten példaképpé nőttek, minden magyar ember büszke rájuk, örökre szívébe zárta őket. Vissza
184

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
45.100 Ft Licitek száma: 66